facebook

Światowid

Światowid dla...

Ważne

Pracuj w Światowidzie

poszukiwany Główny Księgowy

Więcej …
 
Zajęcia - zmiany


sekcja wokalna

zajęcia plastyczne
Hanny Zawadzkiej-Woźniak

Zobacz szczegóły
 
Regulamin zajęć w ODT Światowid


UWAGA! Nowy regulamin!

Więcej …
 
URBANCARD Premium

20% zniżki na wybrane usługi

Więcej …
 

Kalendarz Imprez

 «   Kwiecień 2024   »

PWśCPSN
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Julianna Willis Technology




Partnerzy

  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
  • Partnerzy ODT Światowid
Orientalne fuzje taneczne PDF Drukuj Email

 

Taniec orientalny w dużej mierze polega na improwizacji, to pozwala tancerkom w pełni  wyrazić emocje.

Jego charakterystyczne elementy (jak delikatne gesty rąk, ósemki i koła oraz akcenty bioder, drżenie brzucha lub biustu) można także interesująco łączyć z innymi stylami tańca, tworząc oryginalne fuzje. Właśnie takie połączenia stały się tematem głównym VI Szczypty Orientu, podczas której zobaczyliśmy mix tańca brzucha z elementami baletowymi, tangiem, jazzem czy tańcami etnicznymi.

Taniec klasyczny wywodzi się z  renesansowych maskarad karnawałowych popularnych we Włoszech, które przerodziły się w widowiska dworskie, złożone z recytacji, śpiewu, muzyki, pantomimy i tańca. Z czasem taniec ten stał się osobną dziedziną sztuki, a jego zasady zostały skodyfikowane (na pocz. XIX wieku uczynił to Carlo Blasis, tworząc system dokładnie opracowanych ruchów ciała, oznaczonych terminologią francuską).

Dziś klasyczne pas (kroki) z powodzeniem łączy się także z innymi stylami tańca, a próbkę kombinacji klasyki i tańca orientalnego zaprezentowała Agnieszka.

Tango pochodzi z Argentyny oraz Urugwaju, ale jego korzeni należy szukać w tradycji  hiszpańskiej habanery i flamenco, przeszczepionych na grunt Ameryki Południowej i zmieszanych z "candombe", którą tańczyli i śpiewali na ulicznych paradach afrykańscy niewolnicy.

Obecnie istnieje wiele jego odmian, a oriental tango, czyli fuzję tańca arabskiego z tangiem zaprezentowała Mahtab.

Figury w tańcu arabskim są na tyle uniwersalne, że można go łatwo połączyć nawet z bardzo nowoczesnymi tańcami. Marta, w fuzji tańca orientalnego z jazz’em, pokazała jak może wyglądać tego typu mix dwóch zupełnie innych stylów tańca oraz dwóch różnych kultur.

Muzyka klasyczna także może być inspiracją interesującej choreografii – w swoim występie Anna zaprezentowała fuzję muzyki klasycznej z orientem. Znajome melodie, przeplatały się tu z egzotycznymi rytmami, przynosząc czasem nieco zaskakujący efekt. 

Tribal (ang. plemienny) jest połączeniem tańca orientalnego i tańców etnicznych. Od klasycznego tańca brzucha, który jest bardziej delikatny i kokieteryjny, odróżnia go przede wszystkim mocna postawa, zdecydowane gesty, rodzaj muzyki, jak również stroje – mniej orientalne w stonowanych kolorach. Swoją szczególną formą ekspresyjnej i nieco teatralnej kreacji styl ten zafascynował Kalinę.

Pokaz wypełniły także choreografie w wykonaniu wszystkich uczestniczek. Impreza miała charakter charytatywny - wolontariusze z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci zbierali dobrowolne wpłaty na rzecz podopiecznych fundacji.

VI Szczypta Orientu 14 czerwca 2014 r.

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter

Zobacz koniecznie

Ferie już tuż!

grafik stałych zajęć
ferie w lutym 2017

Więcej …
 
Nowe zajęcia

Pop pilates, joga 
taniec na obcasach

Więcej …
 
Ze sztuką i poprzez sztukę

zapraszamy na film podsumowujący projekt

Więcej …
 

Zaprzyjaźnione szkoły