IV DZIEŃ GRANIA w RPG Drukuj



Czy oglądając film, czy czytając książkę, nie zastanawiacie się czasami, co by było, gdyby bohater postąpił inaczej? Poszedł inną drogą, powiedział co innego i zachował się w sposób, który według Was bardziej by w tej chwili pasował? A może zawsze chcieliście się dowiedzieć, jak to jest, być nieokiełznanym wikingiem, dystyngowaną damą z epoki wiktoriańskiej czy asem kosmicznego lotnictwa?

Jeśli na chociaż jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to nie może Was zabraknąć na czwartym już "DNIU GRANIA w RPG" organizowanym w Światowidzie przez Stowarzyszenie Wielosfer!

Tytuły takie jak D&D, Neuroshima, Warhammer, Świat Mroku czy Wolsung są wam znane? W takim wypadku przyjdźcie i zagrajcie z doświadczonymi prowadzącymi i poznajcie innych ludzi współdzielących wasze hobby we Wrocławiu. Jeśli jednak nic one wam nie mówią to… nic straconego! Przyjdźcie również i bawcie się dobrze przy użyciu własnej wyobraźni!

Klasyczną grę fabularną (czyli RPG - z ang. role-playing game, nieraz zwaną grą wyobraźni) można porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca (Mistrz Gry) odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i zazwyczaj aktora ról postaci drugoplanowych – gracze natomiast są aktorami pierwszoplanowymi, jednakże nieznającymi scenariusza i zmuszonymi improwizować i reagować na sytuacje, jakie stawia przed nimi Mistrz Gry. Cała rozgrywka toczy się prawie wyłącznie w oparciu o słowne opisy, czasem wspomagane muzyką lub taktyczną planszą – Mistrz Gry opisuje graczom ich otoczenie i akcje wykonywane przez bohaterów niezależnych, gracze natomiast opisują czynności wykonywane przez ich postaci. Do zadań Mistrza Gry należy również (zazwyczaj wspomagana ustalonymi regułami) decyzja, które akcje podejmowane przez graczy osiągną zamierzone efekty, a które nie. Stopień dozwolonej identyfikacji między graczami a odgrywanymi przez nich postaciami – wypowiadanie się w pierwszej osobie, wykorzystanie rekwizytów, kontakt fizyczny z pozostałymi graczami – jest kwestią umowną i zależy wyłącznie od stopnia immersji (zanurzenia) graczy w opisywany świat gry. (cyt z Wikipedii)




Wstęp wolny, bo przecież wyobraźnia jest bezcenna!

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorem imprezy, Bartkiem Zioło, pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

11 grudnia 2011 r. godz. 11.00-21.00; wstęp wolny